DiaCoil Selvskærende gevindindsats med skærende boringer
Denne selvskærende gevindindsats med skærende boringer sikrer en slidfri og vibrationssikker befæstelse i materialer med lav styrke. Den egner sig til anvendelse i aluminium og aluminiumlegeringer, magnesiumlegeringer, hårdplast og termoplast (bortset fra blød termoplast – 100 shore A).
Dimensioner og materialer
Gevindindsatsen fås både i en kort (DY-204) og en lang (DY-205) version og fås i dimensioner M3 – M16.
Begge varianter kan leveres i uhærdet stål, overfladehærdet stål (galvaniseret, gulkromateret), messing og rustafvisende stål. Andre materialer, design og finish kan leveres på forespørgsel.
Kontakt produktspecialisterne, hvis du har spørgsmål, eller hvis du ønsker at købe et produkt.
DY-204 - Selvskærende gevindindsats med skærende boringer - kort version
Produktnummer: DY-204
Relaterede produkter
DY-211 - Selvskærende gevindindsats med spånkammer - kort version
Special selvskærende gevindindsats til monteringsopgaver, hvor der ikke ønskes at efterlade skærespåner, fx i elektronisk udstyr.
Erhvervsrådgivning
Salg & teknisk vejledning til til erhverv
Ordrer & Support